Spray do dłoni, czyli alternatywa dla żeli antybakteryjnych

W dzisiejszych czasach spray do dezynfekcji rąk to produkt, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu. To właśnie on dba o czystość skóry oraz chroni przed kontaktem z wirusami i bakteriami.

Dowiedz się jak działa spray dezynfekujący do rąk, który jest świetną alternatywą dla klasycznych żeli antybakteryjnych.

Kategorie

3

2

-1

0

Nowości

Promocje

[]

Jak działa antybakteryjny spray do rąk?

Alkohol, który ma w swoim składzie każdy antybakteryjny spray do rąk, usuwa bakterie na powierzchni dłoni. Dodatkowe składniki nawilżające zawarte w produkcie odpowiadają za zdrowie i wygląd skóry dłoni. Niektóre z tych substancji to miód, wyciąg z aloesu, czy ekstrakt z mango. Dzięki nim skóra jest nie tylko dobrze nawilżona, ale i pięknie pachnie.

Sposób użycia produktu jest bardzo prosty. Spray do dezynfekcji rąk należy rozprowadzić na dłoniach, a następnie rozmasowywać go na skórze przez minimum 30 sekund. Nie trzeba go spłukiwać ani wycierać.

Po co stosować spray dezynfekujący do rąk?

Każdego dnia nasze dłonie są narażone na kontakt z bakteriami i wirusami znajdującymi się na wszystkich otaczających nas powierzchniach. I to nie tylko na ogólnie dostępnych klamkach lub poręczach, ale też przedmiotach osobistych jak telefon lub portfel. Spray antybakteryjny do rąk idealnie sprawdza się w momentach, kiedy potrzebujesz zdezynfekować dłonie bez użycia wody i bez spłukiwania. Jeśli jednak możesz wytrzeć dłonie np. w chusteczkę, równie dobrze sprawdzą się żele antybakteryjne.

Jak wybrać odpowiedni spray antybakteryjny?

Wybierając spray antybakteryjny do dezynfekcji rąk przede wszystkim postaw na produkt zawierający w składzie dużą ilość alkoholu odpowiedzialnego za dezynfekcję. Dodatkowo nie zapominaj o składnikach odpowiedzialnych za nawilżenie Twoich dłoni i nadanie skórze blasku. Wybieraj produkty zawierające w składzie miód, ekstrakt z aloesu, czy ekstrakt z mango, które nie tylko zadbają o Twoją skórę, ale też zapewnią produktowi wyjątkowy zapach. Nasze kosmetyki do dłoni łączą właśnie te trzy cechy: są skuteczne, przyjemnie się z nich korzysta i do tego pięknie pachną.

Zachowaj ostrożność przy stosowaniu preparatu

Decydując się na korzystanie ze sprayu antybakteryjnego pamiętaj o środkach ostrożności. Kupując nowy produkt dokładnie przeczytaj etykietę, na której z łatwością znajdziesz informacje dotyczące stosowania żelu oraz opis działania w przypadku połknięcia preparatu lub jego kontaktu z oczami.

Poznaj podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z preparatu

  • Przed użyciem produktu zapoznaj się z ulotką zawierającą informacje dotyczące produktu.

  • Nie stosuj preparatów na bazie alkoholu na podrażnioną lub uszkodzoną skórę dłoni.

  • Pamiętaj, aby spray do dezynfekcji rąk przechowywać poza zasięgiem dzieci.

  • Łatwopalna ciecz będąca podstawą sprayu powinna być przechowywana z dala od gorących powierzchni, otwartego ognia, źródeł ciepła, źródeł iskrzenia lub innych potencjalnych źródeł zapłonu.

  • Pamiętaj, że spray do rąk antybakteryjny przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego.

  • Nie stosuj preparatu na błony śluzowe, wargi oraz w okolicach intymnych.

  • Pamiętaj, aby produktów bakteriobójczych używać z zachowaniem środków ostrożności. Zawsze stosuj się do instrukcji postępowania znajdującej się na etykiecie produktu.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące stosowania, nasz sklep internetowy z kosmetykami służy pomocą.

Co zrobić kiedy spray dostanie się do oczu?

Unikaj rozpylania sprayu w okolicach oczu oraz jego kontaktu z oczami. W przypadku dostania się preparatu do oczu pamiętaj, aby wyjąć soczewki kontaktowe, jeśli tylko da się je łatwo usunąć oraz płukać oczy wodą. W przypadku zawrotów głowy wyjdź na świeże powietrze. Jeśli uczucie podrażnienia lub zawroty głowy nadal będą się utrzymywać skontaktuj się z lekarzem.

Co zrobić jeśli spray dostanie się do ust?

W przypadku połknięcia sprayu przepłucz usta wodą oraz podaj poszkodowanemu dużą ilość wody do picia. Pamiętaj, aby nie wywoływać wymiotów. Jeśli poszkodowany nie odczuje poprawy samopoczucia, skontaktuj się z lekarzem.

Spray do dezynfekcji rąk to świetna alternatywa dla żeli antybakteryjnych, która sprawdzi się, kiedy nie masz możliwości użycia wody. Pamiętaj jednak, aby stosować go rozważnie, zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. A jeśli szukasz dodatkowej pielęgnacji dla skóry dłoni, sprawdź również nasze kremy do rąk z bogatymi składami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl